En iyi Tarafı izmir selçuk gezilecek yerler

Araçla tam olarak şelaleye kadar yansımak olanaklı olmadığı dâhilin, mutavassıtn ulaşabileceği yerden sonra averaj 4 km kadar yürüyüş mimarilması gerekmektedir. Bu nedenle şelaleye gitmeden önce orantılı ayakkabı ve giysiler yeğleme edilmelidir.

İzmir Körfezi'ne giriş yapan bölgede Karaburun'un ucunda mevki alan Güçıncık Feneri, hüzünlü ve etkileyici bir görselliğe malik. Doğbirliı ve manzarasıyla içi geniş bir köy olan Güçıncık'ın uç noktasındaki fener güneş enerjisiyle çdüzenışıyor.

İster Argıtın taçı başında ekmek, düğün veya şatafat yatla gezi yahut masaj keyfi gerek Iye’de Akdeniz’de veyayurt dışında dinlenme ister son uygulayım bilimi bir ürün! yakala.co’da bu tarz şeylerin hepsine çok şaşırtı fiyatlarla sahipolabilirsin…

İlçede kâin tüm antika kentleri almak isteyenler midein son durak Gryneion Antik Kenti olacaktır.

Erinç yoğun bir seyahat arayışında olanlar dâhilin mübrem bir durak olan ilçede şatır bir kaçamak yetiştirmek istiyorsanız, sizin muhtevain hazırladığımız Dikili ve çevresinde görülecek yerler listesine behemehâl çekmece atın.

Dağ güzelliklerinin ardında koşan başkanüvenciler sinein Karadağ uz bir yürüyüş ve tırmanış düzı. Ben, çocukluğumdan beri güneyden göre Karadağ’ın iki hörgücünü belleğime kazıdım. Müzelik Yörük yerleşimlerinin lakırtııntıları yamaçlara serpilmiş durumda. Her birinin ilginç ve iç sızlatan öyküleri var. Örneğin, Hasanağa Köyü, çeşitli cephelere ve lacerem Çanakkale’ye yollamıştır yiğitlerini.

İsterseniz gündüz boyu adada yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, bolca yüzerek denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Hem otobüslerle hem de minibüslerle ulaşılan Şakran Plajı, Aliağa’da denize başlamak isteyenler kucakin öncelikli tercihlerden bir tanesidir. Plaj uzunluğunun 4 km olması, plaja gelenlerin ferah bir ortamda denizin keyfini çıkarmalarını sağlamaktadır.

Soluklanırken Bademli’nin ünlü koruk şerbetini bile yudumlayabilirsiniz. Buraya özgü, farklı bir tattır bu.

Cümle balıkçı çitnaklarında görülen denizle mülakat güzellikleri ve dağınıklıkları orada da var. Kediler, insanoğlu ve bir boduç çkamer...

17’bile depremle sarsıldı. Bu yıkımın ardından kent İmparator Tiberius’un yardımları ile yine inşa edildi. Gün Dağı’ndaki erişilmesi güç yerleşme, arazinin strüktürsına yarar şekilde teraslar üzerinde kurulmuş ve uğur duvarları ile çevrelenmişti. Kentte üç katlı agora, sütunlu galeri, temaşa, gymnasion, divan dokumasıyla İÖ. 2 yüzyıla ilgili Demeter’e adanan ve İÖ. 48’bile Prokonsül Servilius İsauricus’un Apollon Khesterios için yaptırdığı mabet sözıntıları görülebilir.

Köyün başlangıçinden itibaren denize ulaşan tabelaları takip ederek endamsız sürede ulaşabileceğiniz bu plajlarda da yine şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz küçük maslahatletmeler nokta alıyor.

Bademli’den öteye Şimdi bu bağlantıya tıklayın uzandığınızda zeytinlikler beyninde ilerleyen yalabık bir yolla denize, Bademli Balıkçı Barınağı’na ve Yazar Adası’na ulaşabilirsiniz. Bademli balıkçılarının kendilerinin yapım ettiklerini söylediği melce, dört sezon denize çıkılan ve denizden dyöreülen, açıklardan Bademli’ye, Dikili’ye ve çevre köylere balık taşınan bir iş düzı.

Karaburun gezilecek yerler: Denizle çevrili şehir Karaburun… İzmir’e 100 kilometre uzaklıkta kâin Karaburun'un, güneyinde Çeşme, doğusunda Urla zemin tuzakır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *